Keila-Joa mõisa interjöör
Keila-Joa mõisa peahoone
Üldpind 1030m²
Küllaltki märkimisväärsel hulgal on säilinud hoone kirjeldusi ja graafilist materjali nii vahetult valmimisjärgsest kui ka hilisematest perioodidest ning tulenevalt leidudest objektil ja lammutus- ning uurimistööde käigus kogutud informatsioonist on restaureerimisprojekti põhi-idee taastada hoone välisilme ja esimene korrus võimalikult lähedasena 1833.a. valmimisjärgsele olukorrale. Lisaks projekteeritakse hoone teisele korrusele majutusruumid ning kedrikorrusele osaliselt üldsusele avatud ekspositsioonipinnad.
Väravahoone
Üldpind 14m²

Malmist post
Projekt näeb ette taastada hoone välisilme võimalikult lähedasena 1833.a. valmimisjärgsele olukorrale koos hoonega külgnenud, kuid tänaseks kadunud, valumalmist piirde ja väravatega. Hoonest saab külastajale mõisakompleksi informatsiooniallikas ja sissepääsuloa andja. Samuti hakkab hoone täitma ajaloolist valvefunktsiooni –
„Eesõue eraldas lossiesisest ümmargusest muruväljakust kahe raudväravaga võre. Väravate vahel oli väänkasvudesse uppuv vahimajake, kus Benckendorffi ajal oli alaline valve. Sisse sõideti parempoolsetest väravatest, ümber muruplatsi lossi ette ja vasakpoolsetest välja tallidesse.“
Foto väravahoonega külgnenud värava malmist postist 2002. aastal. 2010 aastaks olid kõik neli väravaposti järelvalveta territooriumilt omavoliliselt minema veetud. Restaureerimisprojekti koostamise käigus ajalooliste materjalidega tutvudes ilmnes, et postid ei paiknenudki algselt hoone nurkades vaid olid konkreetselt väravate postideks. Ilmselt hiljem, kui väravad ja piirdeaed lagunesid või neid enam ei vajatud, tõsteti malmist postid hoone välisnurkadesse. Restaureerimisprojektis on ette nähtud taastada väravahoone kahel küljel asetsenud piirdeaed ühes malmist väravapostidega.
-
-
Vaade lossile sissesõiduteelt, F. Hanfstaengl ja arhitekt A. Stackenschneider, 1850.-ndad
-
-
Väravahoone idafassaad
-
-
Benckendorff´ide vapp